عصر خودرو

بورس سال را با چراغ قرمز آغاز کرد

عصر بازار- معاملات بازار سرمایه در نخستین روز کاری سال جدید با چراغ قرمز به پایان رسید و شاخص کل این بازار ۴۲۴۱ واحد ریزش داشت.

بورس سال را با چراغ قرمز آغاز کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، شاخص کل بازار سرمایه امروز (سه شنبه، پنجم فروردین)، درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با 4241 واحد ریزش رقم 508 هزار و 658 واحد را ثبت کرد. البته شاخص کل با معیار هم وزن بر خلاف شاخص کل صعودی بود و با 1590 واحد صعود به رقم 178 هزار و 670 واحد رسید

  معامله گران امروز 629 هزار معامله انجام دادند که 28 هزار و 463 میلیارد ریال ارزش داشت. از میان 223 نماد مثبت و 127 نماد منفی بازار امروز، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و معدنی و صنعتی گل کهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بانک ملت و گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذشاتند.

  همچنین گلوکوزان، بانک ملت، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت و پالایش نفت اصفهان نمادهای پربیننده بورس بودند.

  در آن سوی بازار سرمایه، شاخص فرابورس نیز با هشت واحد ریزش رقم 6582 واحد را ثبت کرد. در این بازار 403 هزار معامله به ارزش 14 هزار و 944 میلیارد ریال انجام شد. در فرابورس 135 نماد مثبت و 79 نماد منفی بودند که از میان آن ها پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آنهن اصفهان، فرابورس ایران، فولاد هرمزگان جنوب و پالایش نفت لاوان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل اعتباری ملل و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را در فرابورس داشتند.

  فهرست نمادهای پربیننده فرابورس نیز از سهامی ذوب آهن اصفهان، فرابورس ایران، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، صنایع ماشین های اداری ایران و س. توسعه و عمران استان کرمان تشکیل شده بود.

  برچسب ها