عصر خودرو

قانون عرضه‌های اولیه تغییر کرد

عصر بازار- بر اساس اطلاعیه فرابورس در خصوص تغییر دستورالعمل عرضه‌های اولیه، ۲۰ درصد مازاد بر تعداد اوراق بهادار قابل عرضه در روز عرضه اولیه، با قیمت ثابت کشف شده پس از فرآیند عرضه اولیه، به صندوق‌های سرمایه‌گذاری (بادرآمد ثابت، در سهام و مختلط) داده می‌شود.

قانون عرضه‌های اولیه تغییر کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، مدیریت عملیات بازار شرکت فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اصلاح مواردی از دستورالعمل پذیره‌ویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را اعلام کرد که جزئیات آن بدین شرح است:

  1- ماده شش به شرح ذیل اصلاح شد:

  ماده شش: سهام عرضه شده در عرضه اولیه ناشران دولتی مطابق مقررات مربوط به عرضه‌های دولتی و برای سایر ناشران در بورس و فرابورس، باید به گونه‌ای عرضه شود که حد نصاب‌های تعیین شده در دستورالعمل پذیرش را بر اساس بازار و تابلوی مربوطه احراز نماید.

  تبصره یک: تغییر در میزان عرضه اولیه سهام ناشران، بر اساس اندازه ناشر و با تصویب هیأت پذیرش، امکانپذیر خواهد بود. به هر ترتیب سهام باید به‌گونه‌ای عرضه شود که حداکثر شش ماه پس از روز عرضه اولیه، سهام شناور آزاد شرکت حد نصاب‌های تعیین شده در دستورالعمل پذیرش را بر اساس بازار و تابلوی مربوطه احراز نماید.

  2- تبصره چهار و پنج به شرح ذیل به ماده 9 الحاق شد:

  تبصره چهار: در خصوص سهام، 20 درصد مازاد بر تعداد اوراق بهادار قابل عرضه در روز عرضه اولیه، با قیمت ثابت کشف شده پس از فرآیند عرضه اولیه، به صندوق‌های سرمایه‌گذاری (بادرآمد ثابت، در سهام و مختلط) اختصاص داده می‌شود.

  تبصره پنج: بورس موظف است سقف خرید هر یک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مجاز به شرکت در عرضه اولیه موضوع تبصره ٤ این ماده را همزمان با انتشار اطلاعیه عرضه تعیین، اعلام و در سامانه اعمال نماید. معیار تعیین سهمیه هر یک

  از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، تعداد دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری هر صندوق است.

  3- تبصره 2 و 3 به شرح ذیل به ماده 17 الحاق شد:

  تبصره دو: در خصوص سهام، تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه موضوع این ماده تعداد کل اوراق بهادار قابل عرضه به غیر از مقدار تخصیص یافته به صندوق‌های سرمایه‌گذاری موضوع تبصره ٤ ماده 9 است.

  تبصره سه: تخصیص سهام به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مرحله پایانی عرضه به روش تسهیم و برمبنای سقف مجاز

  موضوع تبصره 5 ماده 9 و با قیمت پایانی ورقه بهادار در روز عرضه صورت میگیرد. مازاد تخصیص سهام در این مرحله، در تعهد متعهد خرید نمی‌باشد.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
   دکه مطبوعات
   • بازار امروز ۲۲۳
   • شماره ۲۲۱
   • بازار امروز ۲۲۰
   • بازار امروز ۲۱۹
   • شماره ۲۱۸ بازار امروز
   • شماره ۲۱۷
   • شماره ۲۱۶
   • شماره ۲۱۴
   • شماره ۲۱۳ بازار امروز
   آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
   آرشیو