عصر خودرو

رشد طلایی شاخص بورس در هفته نخست اسفند ماه

عصر بازار- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (هفتم اسفند) به عدد ۵۲۴ هزار و ۳۹۴ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته رشد حدود ١۰ درصد را تجربه کرد.

رشد طلایی شاخص بورس در هفته نخست اسفند ماه
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، در پنج روز معاملات هفته‌ جاری، شاخص بورس 45 هزار و 640 واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (30 بهمن) با عدد 478 هزار و 754 واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (هفتم اسفند ماه) به عدد 524 هزار و 394 واحد رسید.

  شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته 579 هزار و 674 واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم 655 هزار و 344 واحد رسید و افزایش 75 هزار و 670 واحدی را رقم زد.

  همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته 155 هزار و 683 واحد بود که در هفته جاری این عدد به 173 هزار و 944 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از 103 هزار و 757 واحد به عدد 115 هزار و 800 واحد رسید.

  در پنج روز معاملاتی این هفته بازار سرمایه نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، ایران خودرو، سایپا و پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

  در هفته‌ای که گذشت فلزات اساسی، بانک ها، شیمیایی، انبوه سازی، کانی‌های فلزی، کانی‌های فلزی، مواد دارویی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، بیمه و بازنشسته، چند رشته ای صنعتی، رایانه، سیمان، کانی‌های غیرفلزی، تامین آب، برق و گاز با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

  هفته‌ گذشته بانک‌ها و موسسات اعتباری، خودرو و قطعات، فلزات اساسی، شیمیایی، مواد دارویی، سیمان، آهک و گچ، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانی‌های فلزی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، فرآورده‌های نفتی، سرمایه‌گذاری‌ها، حمل و نقل، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی و دارویی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

  همچنین فلزات اساسی، شیمیایی، مواد دارویی، خودرو و قطعات، بانک ها و موسسات اعتباری، سیمان، آهک و گچ، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانه های فلزی، فرآورده های نفتی، انبوه سازی املاک و مستغلات، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، سرمایه گذاری ها، دارویی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، واسطه گری‌های مالی و پولی، بیمه و بازنشستگی، عرضه برق، گاز، بخار، بخار و آب گرم، محصولات کاغذی و محصولات فلزی و فنی و مهندسی بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز ۲۲۳
  • شماره ۲۲۱
  • بازار امروز ۲۲۰
  • بازار امروز ۲۱۹
  • شماره ۲۱۸ بازار امروز
  • شماره ۲۱۷
  • شماره ۲۱۶
  • شماره ۲۱۴
  • شماره ۲۱۳ بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۱۷ روز پیش
  آرشیو