عصر خودرو

کره جنوبی بزرگترین خریدار نفت آمریکا می‌شود

عصر بازار- کره جنوبی که چهارمین واردکننده بزرگ نفت در جهان است، امسال حجم بالایی نفت از آمریکا خریداری خواهد کرد و با کنار زدن کانادا، بزرگترین مقصد صادرات آمریکا می شود.

کره جنوبی بزرگترین خریدار نفت آمریکا می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، محاسبات رویترز نشان می‌دهد کره جنوبی با بهره بردن از ارزانی قیمت نفت آمریکا در مقایسه با نفت خاورمیانه، قصد دارد در سال 2020 حجم بالاتری از نفت آمریکا را خریداری کند. کره جنوبی سال میلادی گذشته 13 درصد از نفت مورد نیازش را از آمریکا وارد کرد.

  طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی در نوامبر سال 2019 به 439 هزار بشکه در روز رسید و در مقایسه، صادرات به کانادا 482 هزار بشکه در روز بود.

  کره جنوبی در ماههای ژوئن، ژوییه و سپتامبر سال 2019 مقصد شماره یک صادرات نفت آمریکا بود و بالاتر از کانادا قرار داشت.

  آمار شرکت ملی نفت کره جنوبی نشان می دهد پالایشگاههای کره ای در سال 2019 به طور میانگین یک دلار و 70 سنت در هر بشکه پول کمتری برای خرید نفت آمریکا در مقایسه با نفت عربستان سعودی پرداخت کردند در حالی که در سال 2018 خرید نفت آمریکا 97 سنت در هر بشکه گرانتر از نفت عربستان سعودی بود.

  در سال 2019 قیمت ارزانتر وست تگزاس اینترمدیت، قیمت گرانتر نفت خاورمیانه به دلیل اجرای پیمان کاهش تولید اوپک پلاس و تقاضای بالاتر برای نفت شیرین سبک آمریکا همزمان با اجرای مقررات جدید سازمان بین المللی دریانوردی، نقش مهمی در افزایش فروش نفت آمریکا به کره جنوبی ایفا کرد.

  انتظار می‌رود امسال هم روند رشد صادرات نفت آمریکا به کره جنوبی ادامه پیدا کند، زیرا گرانی قیمت پایه نفت دوبی، گریدهای نفتی خاورمیانه را در مقایسه با نفت آمریکا گرانتر می کند. پالایشگاه‌های کره ای از تخفیف نرخ حمل محموله های نفتی که از سوی دولت با هدف تشویق به متنوع کردن منابع تامین نفت فراهم شده است، بهره می برند.

  بر اساس گزارش اویل پرایس، موسسه "آی اچ اس مارکیت" ماه گذشته در تحلیلی اعلام کرد متنوع شدن تامین نفت کره جنوبی در پی تحریمهای آمریکا علیه صادرات نفت ایران و توقف واردات نفت ایران جدی تر شد.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
   دکه مطبوعات
   • بازار امروز ۲۲۳
   • شماره ۲۲۱
   • بازار امروز ۲۲۰
   • بازار امروز ۲۱۹
   • شماره ۲۱۸ بازار امروز
   • شماره ۲۱۷
   • شماره ۲۱۶
   • شماره ۲۱۴
   • شماره ۲۱۳ بازار امروز
   آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
   آرشیو