عصر خودرو

مدیر عامل بورس انرژی:

نخستین معامله نرمال هگزان در بورس انرژی کلید خورد

عصر بازار- مدیر عامل بورس انرژی گفت: کالای نرمال هگزان که پیش از این کالای وارداتی جهت مصارف شرکت‌های پلیمری مورد استفاده قرار می‌گرفت، امروز برای نخستین بار در بورس انرژی ایران معامله شد.

نخستین معامله نرمال هگزان در بورس انرژی کلید خورد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی ایران از نخستین معامله موفقیت آمیز محموله 1500 تنی کالای نرمال هگزان در رینگ داخلی بورس انرژی خبر داد و گفت: طی معاملات امروز یکشنبه ، برای نخستین بار 1500 تن کالای نرمال هگزان از سوی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در رینگ داخلی بورس انرژی و به قیمت پایه هر تن یکصد هزار ریال عرضه شد که با موفقیت معامله و با همان قیمت پایه از سوی یک خریدار داخلی خریداری شده است.

  به گفته وی ، کالای نرمال هگزان که پیش  از این به عنوان یک کالای وارداتی جهت مصارف شرکت های پلیمری مورد استفاده قرار می گرفت به تازگی در بورس انرژی ایران پذیرش شده است.

  حسینی با اشاره به خصوصیات این فرآورده پالایشی افزود: محصول نرمال هگزان که امروز در رینگ داخلی بورس انرژی فروش رفت به عنوان یک کالای پلیمر گرید مورد استفاده قرار می گیرد و به این ترتیب با انجام این معامله موفق که برای اولین بار در بورس انرژی انجام شد، در آینده ای نزدیک گرید خوراکی این فرآورده برای شرکت های مصرف کننده داخلی نیز عرضه خواهد شد.

  این مقام مسئول حجم تعهد عرضه فراورده نرمال هگزان از سوی پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در بورس انرژی را مطابق امید نامه ، برابر با 80 درصد تولید سالانه و به میزان 40 هزار تن در سال عنوان کرد و افزود: با توجه به قیمت مناسب این محصول در بورس انرژی در مقایسه با کالای وارداتی آن،می توان گفت فرصت ویژه ای برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان داخلی به ویژه در صنعت پلیمر فراهم شده تا ضمن فراهم شدن مواد اولیه مورد نیاز آنها از مزیت اقتصادی خرید این فرآورده نیز بهره ببرند.

  حسینی تصریح کرد: تولید این محصول با مدیریت و برنامه ریزی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال رونق تولید در دستور کار پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند قرار گرفت و پس از حصول موفقیت در تولید آن، عرضه آن از طریق بورس انرژی صورت پذیرفت.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
   دکه مطبوعات
   • بازار امروز ۲۲۳
   • شماره ۲۲۱
   • بازار امروز ۲۲۰
   • بازار امروز ۲۱۹
   • شماره ۲۱۸ بازار امروز
   • شماره ۲۱۷
   • شماره ۲۱۶
   • شماره ۲۱۴
   • شماره ۲۱۳ بازار امروز
   آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
   آرشیو