عصر خودرو

سه شرکت جدید در نوبت عرضه‌های عمده بازار پایه قرار گرفتند

عصر بازار- بر اساس جدیدترین اعلام مدیریت عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران، سه شرکت مندرج در تابلوی زرد بازار پایه، در نوبت معاملات عرضه عمده فرابورس قرار گرفتند. بر این اساس سه شرکت گروه توسعه هنر ایران با نماد «وهنر»، صنعتی مینو با نماد «غصینو» و کارخانجات مخابراتی ایران با نماد «لکما» روی میز حراج خواهند رفت.

سه شرکت جدید در نوبت عرضه‌های عمده بازار پایه قرار گرفتند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در اولین معامله به ترتیب زمانی، قرار است تا 10.55 درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت گروه توسعه هنر ایران به صورت نقد به فروش برسد؛ این میزان سهام که چیزی در حدود 105 میلیون ورقه می‌شود، با احتساب 7 هزار و 428 ریال برای قیمت پایه هر سهم، مبلغی در حدود 780 میلیارد ریال را به عنوان مبلغ پایه کل نیاز خواهد داشت. بر اساس اطلاعیه منتشر شده در خصوص این معامله عمده، تاریخ عرضه یکشنبه 3 اسفند بوده و شرکت کارگزاری شهر مسئولیت کارگزار عرضه کننده را بر عهده گرفته است.

  در همین روز شرکت صنعتی مینو نیز قصد دارد تا 2.97 درصد از سهام غیرمدیریتی خود را به صورت نقد و عمده حراج کند. به این ترتیب بالغ بر 29 میلیون سهم از کل سهام این شرکت با قیمت پایه هر سهم 53 هزار و 820 ریال در معرض خریداران قرار گرفته و قیمت پایه کل چیزی در حدود یک هزار و 600 میلیارد ریال خواهد بود. در دومین عرضه عمده یکشنبه 3 اسفند شرایط پرداخت ثمن معامله مطابق با رویه جاری تسویه و پایاپای (T+2) بوده و کارگزاری امین سهم مسئولیت کارگزار عرضه کننده را بر عهده خواهد داشت.

  اما سومین شرکت از لیست یاد شده که در نوبت معاملات عرضه عمده فرابورس قرار دارد، شرکت کارخانجات مخابراتی ایران است که طبق برنامه 7.43 درصد از سهام مدیریتی غیرکنترلی این شرکت آخرین روز کاری سال جاری روی میز فروش می‌رود. این میزان سهام یاد شده معادل 240 میلیون سهم است و بر اساس اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه هر سهم معادل قیمت پایانی در روز قبل عرضه بعلاوه 3 درصد (به شرط آنکه از 2007 ریال کمتر نباشد) خواهد بود. به این ترتیب قیمت پایه کل از یک هزار و 732 میلیارد ریال کمتر نخواهد بود و نحوه پرداخت ثمن معامله بر اساس بندهای اطلاعیه تعیین شده است. گفتنی است که این معامله عرضه عمده برای روز چهارشنبه 28 اسفند برنامه‌ریزی شده و کارگزاری بانک صنعت و معدن به عنوان کارگزار عرضه کننده تعیین شده است.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز ۲۲۳
  • شماره ۲۲۱
  • بازار امروز ۲۲۰
  • بازار امروز ۲۱۹
  • شماره ۲۱۸ بازار امروز
  • شماره ۲۱۷
  • شماره ۲۱۶
  • شماره ۲۱۴
  • شماره ۲۱۳ بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۱۷ روز پیش
  آرشیو