عصر خودرو

برای جامعه کارگری و کارفرمایی؛

امضای تفاهم نامه سه جانبه ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی

عصر بازار- تفاهم نامه سه جانبه ای به منظور ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی به جامعه کارگری و کارفرمایی میان سازمان بسیج کارگران و کارخانه های کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه سه جانبه ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل ازایرنا،  وزارتخانه یاد شده در مراسمی که برای امضای این تفاهم‌نامه برگزار شد، «حاتم شاکرمی» گفت: نقش کارگران در در چهل سال گذشته به سه بخش تقسیم می شود، زمان ایجاد انقلاب و مبارزه با طاغوت و همراهی و پیروی از امام راحل همگام با دیگر مبارزان، در مقطع جنگ تحمیلی کارگران دوش به دوش مردم در تمام صحنه های جنگ نقش داشتند.

  معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ضمن یادآوری جنگ اقتصادی که توسط دشمن به کشور تحمیل شده، گفت: اکنون هم که در جنگ اقتصادی قرار داریم، کارگران در حوزه کار و تولید در دفاع از انقلاب در خط مقدم جبهه قرار دارند که با همت و اراده قوی خود از عهده این شرایط برخواهند آمد.

  شاکرمی با اشاره به صیانت از نیروی شاغل و افزایش بهره وری گفت : هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد بستری مناسب و تعیین چارچوب کلی جهت همکاری برای حمایت های حقوقی از جامعه کار و تولید با استفاده از ظرفیت های مرکز کارشناسان و وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه برای حل و فصل پرونده های حقوقی و کیفری و مربوط به کارگر و یا کارفرماست.

  وی افزود :ضروری است زمینه های مناسب برای اطلاع رسانی به جامعه کار و تولید در زمینه ایجاد این بستر و امکان در دسترس بودن آن را فراهم کرد.

  شایان ذکر است در پایان این نشست معاون روابط کار از خط تولید این کارخانه بازدید و با مدیران و کارگران آن به گفت و گو پرداخت و قرار شد در هفته آینده جلسه ای به منظور بررسی و رفع بعضی از مشکلات این واحد در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تشکیل شود.

  برچسب ها