برنجعصر خودرو

توافق چین و آمریکا چهارشنبه امضا می‌شود؛

جزییات جدید از آتش بس بزرگ جنگ تجاری

عصر بازار- توافق تجاری که پایان‌دهنده بزرگترین جنگ تجاری دنیا خواهد بود روز چهارشنبه (فردا) در آمریکا امضا می‌شود.

جزییات جدید از آتش بس بزرگ جنگ تجاری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، مراسم امضای توافق روز چهارشنبه در کاخ سفید با حضور ترامپ و لیو هی، معاون نخست وزیر چین برگزار می‌شود. پیش تر اعلام شده بود که چین موافقت کرده 200 میلیارد دلار کالاهای کشاورزی و تولیدی و انرژی و خدمات را در مدت دو سال آینده خریداری کند.

    حالا در جزییات جدیدی که از این توافق منتشر شده، شرایط به‌ گونه ای است که چین متعهد می شود کالاهای تولیدی آمریکا به ارزش حدود 200 میلیارد دلار را خریداری کند. چین در فاز اول معامله تجاری متعهد می شود که طی  دو سال، کالاهای چهار عرصه صنعتی و دیگر بخش‌های اقتصادی آمریکا به ارزش حدود 200 میلیارد دلار را خریداری کند.

    با تقسیم بندی این مبلغ، 75 میلیارد دلار سهم بخش صنعتی و 50 میلیارد دلار سهم بخش انرژی و 40 میلیارد دلار سهم بخش کشاورزی آمریکا خواهد شد. چین مجبور خواهد شد طی دو سال آینده 35 تا 40 میلیارد دلار دیگر صرف خدمات کند.

    قرار است فاز اول معامله تجاری آمریکا و چین در هفته جاری به امضا برسد. بدین منظور معاون نخست وزیر شورای دولتی چین وارد واشنگتن شده است. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفته بود که ایالات متحده بلافاصله مذاکرات خود را در باره فاز دوم معاملات تجاری با چین را آغاز خواهد کرد.

    برچسب ها