عصر خودرو

سه شنبه ۲۴ دی؛

رشد ۳۸۷۴ واحدی شاخص بورس تهران

عصر بازار- روند رو به رشد شاخص بورس در ساعات ابتدایی معاملات امروز تندتر بود اما این روند به مرور کندتر شد و در نهایت شاخص کل این بازار در پایان معاملات امروز ۳۸۷۴ واحد رشد کرد.

رشد ۳۸۷۴ واحدی شاخص بورس تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که در ساعت ابتدایی معامله، حجم تقاضای خوبی وجود داشت؛ به طوریکه شاخص کل تا 398 هزار و 920 واحد نیز صعود داشت اما در ادامه شاهد افزایش محسوس عرضه‌ها در کلیت بازار بودیم و در نهایت شاخص کل بورس امروز با 3874 واحد رشد در رقم 395 هزار و 912 واحد ایستاد و شاخص کل با معیار هم وزن نیز با 1664 واحد رشد به رقم 120 هزار و 589 واحد رسید.

  معامله‌گران امروز 594 هزار معامله به ارزش 34 هزار و 688 میلیارد ریال انجام دادند که نسبت به روز قبل با کاهش مواجه بود.

  در بازار امروز بانک ملت، مخابرات ایران، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی نوری و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد خراسان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در بورس داشتند.

  نمادهای پربیننده نیز شامل بانک‌های تجارت، ملت و اقتصاد نوین، ماشین سازی اراک، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان می‌شود.

  روند صعودی فرابورس

  فرابورس امروز نیز مانند روزهای گذشته همانند بورس صعودی بود و شاخص کل این بازار با 49 واحد صعود رقم 5094 واحد را ثبت کرد.

  امروز 312 هزار معامله در فرابورس انجام شد که 17 هزار و 67 میلیارد ریال ارزش داشت که نسبت به روز گذشته افزایشی بود.

  نمادهایی که امروز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را در فرابورس داشتند، پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین، شرکت آهن و فولاد ارفع، صنایع ماشین های اداری ایران و پتروشیمی زاگرس بودند و فولاد هرمزگان جنوب و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در این بازار داشتند.

  همچنین  سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بیمه دی، کشت و صنعت شهداب ناب،  بانک دی و کشاورزی و دامپروری بینالود و گروه کارخانجات صنعتی تبرک نمادهای پربیینده امروز فرابورس بودند.

  برچسب ها