عصر خودرو

بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ رکورد خواهد زد

عصر بازار- سونی سینگ، کارشناس ارشد تجاری بیت‌پی، در مصاحبه‌ای توضیح می‌دهد که بیت‌کوین در سال جاری، اوج قیمت خود را از ابتدا تاکنون تجربه خواهد کرد.

بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ رکورد خواهد زد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از دنیای اقتصاد، علاوه‌بر این یک دیدگاه جدید از «چشم‌انداز کریپتو» توسط بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین مجدد به رقم 14هزار دلار تا پایان سال جاری دست خواهد یافت. نوسانات بیت‌کوین در روزهای ابتدایی سال جدید بسیار بالا است، به‌گونه‌ای که از کمی کمتر از 7100 دلار به حدود 8400 دلار از سوم ژانویه تاکنون رسیده است. هم‌اکنون و در پی اصلاح قیمت، این رمزارز در محدوده 8هزار دلار معامله می‌شود. مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد بورس کالا در سرویس بلومبرگ، در «چشم‌انداز کریپتوی» جدید برای سال 2020 توضیح می‌دهد که نوسانات بیت‌کوین همچنان رو به کاهش خواهد بود. علاوه‌براین، این تحلیل نشان می‌دهد که 6هزار دلار مهم‌ترین منطقه حمایتی است و مقاومت مهمی در سطح 10هزار دلار می‌توان قائل بود. مک‌گلون تصریح کرد: علاوه‌براین، احتمالا بیت‌کوین درحالی‌که قیمت آن یک سیر نزولی تا قعر 3هزار دلار را تجربه خواهد کرد، به سطح جدید در عدد 14هزار دلار خواهد رسید.

  طلای دیجیتال جدید

  این تحلیلگر با مایک نووگراتز میلیاردر، در اینکه بیت‌کوین می‌تواند تبدیل به طلای دیجیتال جدید شود و سایر ارزهای رمزپایه را نیز پشت سر بگذارد هم‌عقیده است. بیت‌کوین مجدد باید بیشترین دارایی‌های رمزپایه را در سال 2020 به‌عنوان نسخه دیجیتال و منحصربه‌فردی از طلا به‌خود اختصاص دهد. بیت‌کوین به‌رغم اینکه به‌عنوان یک سیستم پول نقد الکترونیکی همتا به همتا طراحی شده است، مانند طلا به‌عنوان یک ارزش قابل‌ذخیره مطرح است.

  مک‌گلون اظهار کرد که در ادامه شاهد روند نزولی بازار خواهیم بود، زیرا افزایش بیش از حد انواع ارزهای مختلف رمزپایه باعث کاهش قیمت‌ها خواهد شد. در ادامه این گزارش آمده است که افزایش قیمت طلا محرک اصلی قیمت بیت‌کوین است. اکثر شاخص‌ها نشان می‌دهند که بیت‌کوین مایل است تجارت خود را در یک محدوده ادامه دهد و تمایل بیشتری برای پیشرفت با طلا دارد. افزایش حجم بازار آتی بیت‌کوین و علاقه‌مندی گسترده حاکی از آن است که توسعه بیشتر، افزایش ارزش افزوده را به‌همراه دارد. بلومبرگ انتظار یک ساختار قیمتی قوی و در نتیجه با‌ثبات را در سال جاری دارد. آینده به تطبیق و پذیرش بیشتر کمک خواهد کرد و اعتماد به فناوری‌های جدید را افزایش خواهد داد.
  لیبرا، کاتالیست بیت کوین

  کارشناس ارشد تجاری بیت‌پی، ضمن توضیح درخصوص چگونگی فراهم آوردن شرایط لازم توسط پرچمدار رمزارزها برای ثبت یک رکورد جدید، تصریح کرد: آنچه می‌تواند سبب رشد فزاینده قیمت شود رویداد هاوینگ در اواسط ماه مه ‌سال جاری نخواهد بود بلکه آنچه در این راستا به‌عنوان یک کاتالیزور نه‌تنها برای بیت‌کوین که برای تمام رمزارزها عمل خواهد کرد همانا «لیبرا» فیس‌بوک است. مساله قانون‌گذاری و رگولاتوری بیت کوین، بحث‌های سیاسی را در محافل مختلف منجر شد و در نتیجه سبب تبادل فعال دانش در سطح دولت شد، لذا به‌طور قطعی توسعه بیشتر اکو سیستم را افزایش داد. وی گفت:فکر می‌کنم بیت‌کوین رکورد جدیدی را ثبت و امسال از 20هزار دلار عبور خواهد کرد. بیت کوین زمانی بالا می‌رود که اتفاقات پیش‌بینی‌نشده رخ می‌دهند. در سال گذشته، کاتالیست پشت آن، لیبرا فیس‌بوک بود. هیچ‌کس ندید که این اتفاق درحال روی دادن بود و این موضوع باعث شد که قیمت بیت‌کوین به سرعت بالا برود.
  دلایل احتمالی رشد بیت‌کوین

  سینگ اضافه کرد: شرایط برای روند صعودی جدید بیت کوین درحال حاضر وجود دارد. فیدلیتی و اسکوئر دو نهاد مهم هستند که در تطبیق و پذیرش بیشتر بیت‌کوین نقش دارند. فیدلیتی در اوایل سال گذشته سرویس کاستودی بیت‌کوین خود را راه‌اندازی کرد. اسکوئر هم پنج مهندس جدید را برای توسعه محصولات بیشتر بیت کوین استخدام کرده است. وی تاکید کرد: بنابراین همه این شرکت‌های بزرگ فناوری درحال حاضر در این فضا قرار گرفته‌اند و فکر می‌کنم شما به‌زودی محصولات جدیدی که به بازار می‌آیند را خواهید دید.

  برچسب ها