برنجعصر خودرو

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

۱۶۱ میلیارد دلار کالا از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صادر شده است

عصر بازار- دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اهمیت صادرات از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در برهه کنونی، گفت: ۱۶۱ میلیارد دلار کالا در شش سال گذشته از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور صادر شده است.

۱۶۱ میلیارد دلار کالا از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صادر شده است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، مرتضی بانک با حضور در منطقه آزاد ارس و افتتاح پروژه‌های مختلف در این منطقه با اشاره به ظرفیت های ایجاد شده در همکاری های میان ایران و کشورهای اتحادیه اوراسیا گفت: اقدامات بزرگی در این حوزه روی داده است به نحوی که در حال حاضر ایران می تواند با پنج کشور عضو این اتحادیه بر اساس تعرفه‌های گمرکی خاص ارتباط تجاری و اقتصادی داشته باشد.

  وی ادامه داد: یکی از طرف‌های این همکاری کشور روسیه است که استفاده از این فرصت با توجه به اینکه این کشور دارای سیستم مالی و پولی خاص است برای کشور ما مغتنم است.

  دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با بیان اینکه دولت حامی بخش خصوصی است، ادامه داد: باید همه تلاش کنند تا سرمایه گذار اصلی و پاک جذب شده و امکان حرکت و فعالیت به آن‌ها داده شود.

  وی با اشاره به اهمیت صادرات از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در برهه کنونی در کشور، بیان کرد: 161 میلیارد دلار کالا در شش سال گذشته از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور صادر شده است. در این مدت 45 میلیارد دلار واردات از طریق مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به کشور انجام شده است که با احتساب صادرات و واردات، یک مازاد تجاری بالا از طریق مناطق آزاد است، که این امر از درجه اهمیت بالایی در شرایط سخت کنونی برخوردار است.

  دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: اکنون در مناطق آزاد 300 هزار شغل کارگاهی در یک هزار و 800 واحد صنعتی ایجاد شده و از این تعداد 190 واحد صنعتی و تولیدی و 25 واحد کشاورزی در منطقه آزاد ارس قرار دارد.

  مشاور رئیس جمهور به حجم سرمایه گذاری های جدید انجام شده در ارس نیز اشاره کرد و گفت: با بهره برداری‌هایی که امروز انجام شده بیش از 140 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی برای 221 نفر در این منطقه شغل ایجاد شده است. بیشتر طرح های اجرا شده در کمتر از یک سال به بهره برداری رسیده است که این امر نشان از تلاش تولیدکنندگان منطقه دارد.

  به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد ارس، هشت پروژه صنعتی، کشاورزی و گردشگری با حضور «مرتضی بانک» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «محسن نریمان» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، «محمدرضا پور محمدی» استاندار آذربایجان شرقی، «محمد حسن نژاد» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، «جعفر آهنگران» معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی و «محمود منزوی زاده» مشاور بین الملل و مدیرکل حوزه دبیر شورایعالی مناطق آزاد در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۳۴
    • بازار امروز ۲۳۳
    • بازار امروز ۲۳۲
    • بازار امروز ۲۲۹
    • بازار امروز ۲۲۸
    • بازار امروز ۲۲۷
    • بازار امروز ۲۲۶
    • بازار امروز ۲۲۵
    • بازار امروز ۲۲۴
    آخرین بروزرسانی ۴ ساعت پیش
    آرشیو