برنجعصر خودرو

امروز انجام می شود؛

عرضه انواع فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

عصر بازار- بورس انرژی ایران امروز (سه‌شنبه) شاهد عرضه انواع فرآورده‌های نفتی به مقاصد صادراتی خشکی و دریایی در حجم‌های قابل توجه خواهد بود.

عرضه انواع فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، بر این اساس رینگ بین الملل بورس در حالی روز سه شنبه نظاره گر عرضه حجم زیادی از انواع فرآورده‌های نفتی با کیفیت در این بازار متشکل و شفاف است که از این حجم حدود 328 هزار و 235 تن بنزین با اکتان 87 از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای صادرات به آنسوی مرزهای ایران روانه میز فروش رینگ بین الملل بورس می‌شود.

  نکته قابل تامل اینکه در میان این حجم از محموله‌های بنزین با اکتان 87 شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی ایران، برای نخستین بار اقدام به عرضه یک میلیون و 770 هزار بشکه معادل حدود 208 هزار و 235 تن بنزین با اکتان 87 به مقاصد صادراتی دریایی با شرایط فوب بندر عباس در بورس کرده است.
  شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین در این روز 125 هزار تن بنزین با اکتان 95 (سوپر) و 56 هزار تن بنزین با اکتان 91 (سوپر) را نیز در رینگ بین الملل به مقاصد صادراتی آنسوی مرز های ایران عرضه می‌کند.
  گفتنی است در این روز 107 هزار تن نفت سفید نیز برای صادرات توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران عرضه می‌شوند. همزمان 2 هزار تن سوخت هواپیما(جت) نیز از سوی این شرکت برای صادرات عرضه می‌شود.
  بر اساس این گزارش در روز سه‌شنبه فعالان بورس انرژی ایران شاهد عرضه 292 هزار تن نفت گاز (گازوئیل) از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز خواهند بود که به مقاصد خشکی و دریایی و به روش های نقدی و یا کشف پریمیوم روانه میز فروش این بازار خواهند شد.
  در نهایت اینکه روز سه شنبه پالایش نفت آبادان 70 هزار تن نفتای سبک را به مقاصد دریایی و به روش کشف پریمیوم در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه خواهد کرد و از سویی دیگر پتروشیمی بیستون نیز سه هزار تن رافینت صادراتی را در این بازار بر روی میز فروش خواهد گذاشت.
  روز شلوغ معاملاتی رینگ بین الملل بورس انرژی ایران در روز سه شنبه این هفته در حالی رقم می‌خورد که هفته قبل نیز 233 هزار و 500 تن انواع فرآورده نفتی از این بازار به مقاصد صادراتی معامله شد.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۳۴
    • بازار امروز ۲۳۳
    • بازار امروز ۲۳۲
    • بازار امروز ۲۲۹
    • بازار امروز ۲۲۸
    • بازار امروز ۲۲۷
    • بازار امروز ۲۲۶
    • بازار امروز ۲۲۵
    • بازار امروز ۲۲۴
    آخرین بروزرسانی ۵ ساعت پیش
    آرشیو