عصر خودرو

بیمه مرکزی اعلام کرد:

گزارش ۹ ماهه عملکرد صنعت بیمه

عصر بازار- بیمه مرکزی ایران با اشاره به تولید ۱۶۵.۷ هزار میلیارد ریال حق بیمه در ۹ ماهه ابتدای سال‌جاری، اعلام کرد: پرداخت خسارت ۳۴.۶ درصد بیشتر شد.

گزارش ۹ ماهه عملکرد صنعت بیمه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار»، بیمه مرکزی اعلام کرد: شرکت‌های بیمه در 9 ماهه نخست امسال حدود 93.2 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 22.6 درصد رشد نشان می دهد.

  بر اساس اعلام اداره تحلیل های آماری، صنعت بیمه همچنین در مدت یاد شده حدود 165.7 هزار میلیارد ریال در بازار بیمه کشور حق بیمه تولید کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11.7 درصد افزایش داشته است.

  سهم بخش غیردولتی از این مقدار به حدود 58 درصد رسید و 42 درصد دیگر توسط بیمه ایران به عنوان تنها شرکت بیمه دولتی تولید شد. تعداد بیمه نامه های صادره در این مدت نیز با 10 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 35.5 میلیون فقره بود.

  35.9 درصد حق بیمه های تولیدی به رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و 27.5 درصد به رشته بیمه درمان اختصاص داشت. سهم بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل به ترتیب به میزان 11.7 و 5.5 درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.

  شرکت های بیمه در این مدت بیش از 17.7 میلیون مورد خسارت به بیمه گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با 9 ماهه سال قبل 34.6 درصد رشد داشته است. بخش غیردولتی 55.2 درصد از خسارت های بازار بیمه را جبران کرده است.

  همچنین 40.3 درصد از خسارت های بازار بیمه در رشته شخص ثالث و مازاد و 33.6 درصد در رشته درمان پرداخت شده است. بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل نیز هرکدام حدود 6.5 درصد از خسارت های پرداختی بازار بیمه سهم دارند. نسبت خسارت (که حاصل تقسیم خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی بر حسب درصد است و در محاسبه آن نسبت، مبالغ خسارت های معوق، ذخایر حق بیمه، کارمزد شبکه فروش و هزینه های اداری- عمومی دخالت داده نمی شود) در این مدت نزدیک به 56.2 درصد بود و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج واحد افزایش نشان داد.

  رشته های بیمه اعتبار، درمان، بدنه اتومبیل و شخص ثالث نیز به ترتیب با حدود 37.4، 68.6، 65.9 و 63.1 درصد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه (با 56.2 درصد) داشتند. پس از رشته های یاد شده، نسبت خسارت رشته های بیمه مسئولیت و کشتی (با 51.9 و 50 درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارند.

  حق بیمه تولیدی در 12 ماهه منتهی به آذرماه امسال با 18.8 درصد رشد به 224 هزار میلیارد ریال رسید. در این مدت، خسارت پرداختی صنعت بیمه نیز 23 درصد رشد کرده و نسبت خسارت این دوره را به 62.2 درصد رساند. همچنین در این مدت، سهم بیمه های زندگی از پرتفوی صنعت بیمه نیز به 12.3 درصد افزایش یافت.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصربازار ( https://telegram.me/asrebazar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو