برنجعصر خودرو

خودرویی‌ها برای فروش به صف شدند

عصر بازار- بازار سرمایه طی دومین هفته آذر ۹۸، روند نسبتا مثبتی را پشت سر گذاشت و در این میان گروه خودرویی با توجه به نیاز به افزایش سرمایه، سهام‌های گروه قطعه سازان را به حقیقی‌های بازار واگذار کرد.

خودرویی‌ها برای فروش به صف شدند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از میزان، بازار سرمایه طی دومین هفته آذر 98، هفته خوبی را نسبتا پشت سر گذاشت به این خاطر که کلیت بازار در حال رشد است و اکثر نمادها توانسته‌اند صف‌های قبلی خود را سبز کنند به همین دلیل شاهد رشد گروه خودرویی بودیم.

  با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، بحث افزایش سرمایه خودروساز قطعی شد به همین خاطر ما شرایط بهتری را در گروه خودرویی شاهد بودیم و در این میان قطعه‌سازان با توجه به اینکه افراد حقیقی زیادی در بازار هستند مورد اقبال قرار گرفتند، ابعاد کوچک این نمادها باعث استقبال سرمایه گذاران حقیقی می شود.

  بررسی دقیق‌تر 5 نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

  *حجم سهام گروه سایپا به 59 میلیون کاهش یافت
  سهام گروه سایپا این هفته مورد معامله قرار گرفت و از 5 هزار و 902 سهم در ابتدای هفته به 4 هزار و 827 سهم اُفت کرد، حجم سهام این گروه از 77 میلیون و 27 سهم به 59 میلیون و 789 سهم کاهش یافت.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با مثبت 1.34 درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان بدون تغییر بود.

  *سهام  گروه ایران خودرو 19به میلیون رسید
  سهام گروه ایران خودرو در این هفته مورد معامله قرار گرفت و از 2 هزار و 961 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 751 کاهش یافت و حجم از 14 میلیون و 694 سهم با رشد به 19 میلیون و 146 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند صعودی 0.73 درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به رقم مثبت 0.83 درصدی رسید.

  * رشد 0.11 درصد ارزش سهام گروه زامیاد
  سهام گروه زامیاد نیز با قرارگیری در صف معاملات با 4 هزار و 350 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 592 سهم اُفت کرد و حجم از 66 میلیون و 314 با روند نزولی به 41 میلیون و 826 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 4.48 درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به رشد 0.11 درصدی رسید.

  *حجم سهام گروه پارس خودرو به 193 میلیون رشد کرد
  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 7 هزار و 10 سهم در ابتدای هفته به 9 هزار و 104 سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از 170 میلیون و 622 سهم با رشد به 193 میلیون و 931 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 4.34 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم صعودی 3.61 درصدی رسید.

  * سهام گروه بهمن 0.7 درصد رشد کرد
  سهام گروه بهمن هم طی این هفته مورد معامله قرار گرفت و با تعداد 2 هزار و 70 سهم در ابتدای هفته  با روند کاهشی در پایان هفته به رقم یک هزار و 115 سهم رسید، همچنین حجم سهم آن از 25 میلیون و 928 به 14 میلیون و 427 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 3.48 درصدی روبه‌رو شد که این روند در پایان هفته به رشد 0.7 درصدی رسید.

  برای سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل معامله ای صورت نگرفت.

  همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرگزاری میزان بیان کرد: بازار هفته خوبی را نسبتا پشت سر گذاشت، کلیت بازار در حال رشد است و اکثر نمادها توانسته‌اند صف‌های قبلی خود را سبز کنند به همین دلیل شاهد رشد گروه خودرویی بودیم.

  وی  افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، بحث افزایش سرمایه خودروساز قطعی شد به همین خاطر ما شرایط بهتری را در گروه خودرویی شاهد بودیم و در این میان قطعه‌سازان با توجه به اینکه افراد حقیقی زیادی در بازار هستند مورد اقبال قرار گرفتند چراکه ابعاد کوچک این نمادها باعث می شود توسط سرمایه گذاران حقیقی مورد استقبال قرار بگیرند.

  کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد: شاهد آن هستیم که مالکیت بخش هایی از نمادهای بزرگ همچون نمادهای قطعه‌سازی، در حال انتقال به سهامداران حقیقی است یعنی خودروسازها با توجه به نیاز نقدینگی که داشتند در حال فروش قطعه‌سازها هستند و سهامداران حقیقی هم اقدام به خرید می کنند و در حال افزایش مالکیت سهام خود هستند.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۳۳
    • بازار امروز ۲۳۲
    • بازار امروز ۲۲۹
    • بازار امروز ۲۲۸
    • بازار امروز ۲۲۷
    • بازار امروز ۲۲۶
    • بازار امروز ۲۲۵
    • بازار امروز ۲۲۴
    • بازار امروز ۲۲۳
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار