برنجعصر خودرو

رییس سازمان خصوصی سازی خبر داد:

واگذاری ۱۴۵ هزار میلیارد تومان سهام دولتی

عصر بازار- رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: ۱۴۵ هزار میلیارد تومان سهام دولتی واگذار شده است.

واگذاری ۱۴۵ هزار میلیارد تومان سهام دولتی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، علیرضا صالح با اشاره به اینکه از زمان شکل گیری این سازمان تاکنون بیش از 150 هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شده، تاکید کرد: از این میزان واگذاری حدود 145 هزار میلیارد تومان واگذاری با موفقیت انجام شده و تنها حدود 5 هزار میلیارد تومان واگذاری که تنها 4 درصد از کل واگذاری ها را شامل می شود، با مشکلاتی مواجه بوده است.

  رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه این سازمان از جمله دستگاه هایی است که باید 100 درصد اطلاعات آن در اختیار مردم قرار گیرد، اظهار داشت: بر این اساس یکی از اولین اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود تبدیل سازمان خصوصی سازی به اتاق شیشه ای است.

  وی اعلام کرد: یکی از اقداماتی که در ماههای اخیر در سازمان خصوصی سازی انجام شده درج اطلاعات مربوط به کلیه بنگاه های قابل واگذاری به تفکیک استان در سایت این سازمان است. رییس سازمان خصوصی سازی افزود: در گام بعدی قصد داریم سامانه نظارتی در این سازمان تشکیل دهیم تا نظارت های پس از واگذاری شرکت ها را افزایش داده و این کار را دقیق تر انجام دهیم.

  صالح در خصوص اقدامات انجام شده در راستای شفافیت اطلاعات نیز گفت: بنا داریم همه واگذاری های خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهیم تا واگذاری های این سازمان با شفافیت بیشتری انجام شود.

  معاون وزیر اقتصاد گفت: علاوه بر اقدامات ذکر شده بنا داریم به صورت سر زده نیز از بنگاه ها و شرکت های واگذار شده بازدید کنیم تا از این طریق میزان همخوانی اطلاعات و گزارشات ارسالی توسط خریداران شرکت های واگذار شده با چقدر با واقعیت را از نزدیک بررسی کنیم.

  برچسب ها