برنجعصر خودرو

بیکاری کشورهای اروپایی در پایین‌ترین سطح تاریخ

عصر بازار- متوسط نرخ بیکاری اعضای اتحادیه اروپا به کمترین سطح خود از زمان تاسیس این اتحادیه رسید.

بیکاری کشورهای اروپایی در پایین‌ترین سطح تاریخ
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، تا پایان سپتامبر 2019 نرخ بیکاری در منطقه یورو با 0.5 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 7.5 درصد رسید که کمترین نرخ بیکاری این منطقه از ژوئیه 2008 محسوب می‌شود. متوسط نرخ بیکاری 28 کشور عضو اتحادیه اروپا نیز تا پایان ماه سپتامبر با 0.4 درصد کاهش به 6.3 درصد رسید که از زمان تاسیس این اتحادیه تاکنون بی سابقه بوده است.

  تخمین زده می‌شود تا پایان ماه سپتامبر 12 میلیون و 335 هزار مرد و زن در سطح منطقه یورو بیکار بوده باشند که نشان می دهد شمار افراد بیکار 48 هزار نفر بیشتر شده است. در مقایسه با ماه سپتامبر سال قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 889 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 738 هزار نفر کاهش یافته است.

  در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 16.9 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 14.2 درصد، ایتالیا با 9.9 درصد و فرانسه با 8.4 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.1 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، آلمان با 3.1 درصد، لهستان با 3.3 درصد قرار دارند.

  بیش‌ترین کاهش در نرخ بیکاری نسبت به سپتامبر سال قبل مربوط به یونان (از 19.1 درصد به 16.9 درصد) بوده است و پس از این کشور، قبرس (از 8 به 6.6 درصد) و استونی (از 5.3 درصد به 3.9 درصد) قرار دارند. 

  نرخ بیکاری طی این مدت در هلند 3.5 درصد، انگلیس 3.8 درصد، اتریش 4.5 درصد و دانمارک 5.3  درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 3.4 درصد  و در نروژ 3.6 درصد اندازه‌گیری شده است.

  جمعیت بیکار جوانان که شمار افراد فاقد شغل زیر 25 سال را میسنجد تا پایان ماه سپتامبر در سطح اتحادیه اروپا به 3 میلیون و 223 هزار نفر رسیده است که از این تعداد، 2 میلیون و 283 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با سپتامبر سال 2018، شمار جوانان بیکار در اتحادیه اروپا 145 هزار نفر و در منطقه یورو 109 هزار نفر کاهش داشته است.

  کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به جمهوری چک با 4.4 درصد بوده است و پس از این کشور، آلمان با 5.9 درصد و هلند با 7.2 درصد قرار دارند. از طرف دیگر بالاترین نرخ بیکاری جوانان در یونان با 33.2 درصد مشاهده شده است و اسپانیا با 38.2 درصد و ایتالیا با 28.7 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

  لازم به ذکر است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۲۳۹
    • بازار امروز ۲۳۸
    • بازار امروز ۲۳۷
    • بازار امروز ۲۳۶
    • بازار امروز ۲۳۵
    • بازار امروز ۲۳۴
    • بازار امروز ۲۳۳
    • بازار امروز ۲۳۲
    • بازار امروز ۲۲۹
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو