عصر خودرو

پیشنهاد افزایش سرمایه در دو نماد «تایرا و فرآور»

عصر بازار- هیات مدیره شرکت های تراکتور سازی ایران و فرآوری مواد معدنی ایران تصمیم دارند سرمایه خود را افزایش دهند.

پیشنهاد افزایش سرمایه در دو نماد «تایرا و فرآور»
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، هیات مدیره شرکت تراکتور سازی ایران قصد دارد به مجمع عمومی فوق العاده پیشنهاد افزایش سرمایه 77درصدی ارایه دهند.

  «تایرا» قصد دارد سرمایه خود را از مبلغ یک هزار و 800میلیارد ریال را به مبلغ سه هزار و 200میلیارد ریال معادل 77درصد افزایش دهد؛ این اقدام قرار است از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تامین شده و به منظور جبران مخارج سرمایه ای انجام شود.

  انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است. شرکت فرآوری مواد معدنی ایران از پیشنهاد افزایش سرمایه 450درصدی از سوی هیات مدیره به مجمع عمومی فوق العاده خبر داده است.

  «فرآور» اعلام کرده است که سرمایه خود را از مبلغ 120میلیارد ریال به مبلغ 660میلیارد ریال معادل 450درصد می دهد و قرار است از محل سود انباشته تامین شود؛ این اقدام به منظور جلوگیری از خروج منابع مالی و تقسیم سود و اصلاح ساختار مالی و تامین الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی می شود.

  لازم به ذکر است؛ انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است.

  برچسب ها