عصر خودرو

بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه اوت؛

تولید نفت خام ۱۴ عضو اوپک افزایش یافت

عصر بازار- تولید نفت‌خام ۱۴ عضو اوپک بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه اوت (مرداد - شهریور) روزانه ۱۳۶ بشکه افزایش یافت و به ۲۹ میلیون و ۷۴۱ هزار بشکه در روز رسید.

تولید نفت خام ۱۴ عضو اوپک افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از شانا، 14 عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین گزارش این سازمان، در ماه اوت 29 میلیون و 741 هزار بشکه نفت تولید کردند که این رقم نسبت به 29 میلیون و 605 هزار بشکه ماه ژوئیه، 136 هزار بشکه در روز افزایش نشان می‌دهد.

  عربستان با تولید 9 میلیون و 805 هزار بشکه در روز، عراق با 4 میلیون و 779 و امارات با 3 میلیون و 85 هزار بشکه در روز بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت اوپک به شمار می‌آیند.

  بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک، عربستان، نیجریه و عراق با 118 هزار، 86 هزار و 43 هزار بشکه بیشترین افزایش تولید را در ماه اوت به خود اختصاص دادند.

  تازه‌ترین گزارش ماهانه اوپک همچنین‌ حاکی از آن است که قیمت نفت‌خام سنگین ایران در ماه اوت نسبت به ماه ژوئیه چهار دلار و 88 سنت برای هر بشکه کاهش یافت.

  بر اساس این گزارش، میانگین هر بشکه نفت‌خام سنگین ایران در ماه اوت، 57 دلار و 77 سنت برای هر بشکه بوده، در حالی که این رقم در ماه ژوئیه 62 دلار و 65 سنت برای هر بشکه ثبت شده است.

  میانگین هر بشکه قیمت نفت‌خام سنگین ایران از ابتدای سال 2019 تاکنون 62 دلار و 46 سنت بوده است.

  برچسب ها