عصر خودرو

نایب رئیس فراکسیون ورزش:

سرخابی‌ها تا شهریور واگذار نشوند، برخورد می‌کنیم

عصر بازار- نایب رئیس فراکسیون ورزش با تأکید بر اینکه در صورت واگذار نشدن سرخابی‌ها تا شهریورماه، از ابزارهای نظارتی استفاده خواهیم کرد، نسبت به اظهارات پوری حسینی در خصوص فراهم نبودن زیرساخت‌های واگذاری این دو باشگاه انتقاد و آن را نوعی فرار رو به جلو دانست.

سرخابی‌ها تا شهریور واگذار نشوند، برخورد می‌کنیم
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به اظهارات رئیس سازمان خصوصی‌سازی در خصوص عملیاتی نبودن مصوبه مجلس در خصوص واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس، اظهار کرد: قانون واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس کاملا شفاف است و در قانون برای نحوه واگذاری دو باشگاه مسیر هم تعیین شده است.

  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون باید اجرایی شود و ممانعت و مقاومت مسئولان در برابر نص صریح قانون هیچ وجاهتی ندارد.

  وی یادآور شد: باید زیرساخت‌های واگذاری دو باشگاه در فرابورس فراهم شود و ابتدا 5 درصد سهام این دو باشگاه برای کشف قیمت در فرابورس ارائه شود و بعد از آن، بلوک 51 درصدی سهام این دو باشگاه به متقاضی واگذار شود و بقیه سهام به صورت خُرد به مردم و هواداران ارائه شود.

  یوسف نژاد با یادآوری وعده مسئولان بلند مرتبه دولتی در وزارت ورزش و وزارت اقتصاد در خصوص واگذاری دو باشگاه سرخآبی تا شهریورماه عنوان کرد: اظهاراتی با این مضمون که زیرساخت‎های واگذاری دو باشگاه در فرابورس آماده نیست آن هم در آستانه شهریورماه، زمان واگذاری دو باشگاه، نوعی فرار رو به جلو از سوی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی است.

  عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: در صورت استنکاف دولت از قانون، قطعا مجلس از ظرفیت نظارتی خود با استناد به مواد موجود در آیین نامه داخلی مجلس استفاده خواهد کرد تا با متخلفانی که قانون را اجرا نمی‌کنند برخورد جدی شود.

  بر اساس بند الحاقی 1 تبصره 2 لایحه بودجه سال 98 وزارت ورزش و جوانان مکلف است با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی حداکثر تا پایان شهریور ماه 1398 شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم نماید. پس از پذیرش در بازار پایه فرابورس و عرضه 5 درصد سهام هر یک از دو شرکت جهت کشف قیمت 51 درصد سهام آنها به صورت بلوکی و باقی سهام به صورت خُرد عرضه می‌شود.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز ۲۲۳
  • شماره ۲۲۱
  • بازار امروز ۲۲۰
  • بازار امروز ۲۱۹
  • شماره ۲۱۸ بازار امروز
  • شماره ۲۱۷
  • شماره ۲۱۶
  • شماره ۲۱۴
  • شماره ۲۱۳ بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۱۵ روز پیش
  آرشیو