مدیران خودروعصر خودرو

درگیری میان دو غول روسی «روس‌نِفت» و «ترنس‌نِفت»

عصر بازار- «ترنس‌نفت»، شرکت بزرگ خط لوله روسیه، میزان نفت دریافتی از «روس‌نفت»، بزرگ‌ترین تولید نفت روسیه را به میزان ۰.۵ درصد تولید سالانه‌اش به علت اختلافات کاهش داد.

درگیری میان دو غول روسی «روس‌نِفت» و «ترنس‌نِفت»
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، شرکت خط لوله «ترنس‌نِفت» روسیه اعلام کرد محدودیت‌های برای ورود نفت از سوی «روس‌نِفت»، بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت روسیه، در ابتدای ماه جولای پس از «چندین بار هشدار» اعمال کرده است.

  ریانووستی گزارش داد ترنس‌نفت دریافت نفت از  شعبه‌ای از روس‌نفت را به میزان 0.5 درصد تولید سالانه‌اش محدود کرده است. این واحد سالانه بیش از 70 میلیون تن یا روزانه 1.4 میلیون بشکه در روز تولید می‌کند

  چهار منبع صنعتی به رویترز گفتند ترنس‌نفت از روز گذشته میزان نفت دریافتی از واحد بالادستی از «یوگانش‌نفت‌گز» رونس‌نفت را کاهش داده است.

  رویترز در گزارش دیگری نوشت، ترنس‌نفت اعلام کرده پس از اینکه روس‌نفت بدون مشخص کردن مقصد 3.5 میلیون تن نفت خام، آن را به شبکه خط لوله وارد کرد، این شرکت محدودیت‌هایی از ابتدای ماه جولای اعمال کرده است.

  علی‌رغم اینکه این دو شرکت به صورت رسمی درگیری با هم را تکذیب می‌کنند اما رؤسایشان اغلب بر سر موضوعاتی نظیر هزینه انتقال نفت و افزایش صادرات نفت روس‌نفت به چین با یکدیگر اختلاف دارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی