مدیران خودروعصر خودرو

کاهش ارزش سهام اروپا پس از اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا

عصر بازار- ارزش سهام اروپا امروز- چهارشنبه- در معاملات آنی پس از اظهارات رئیس کل بانک مرکزی کاهش یافت.

کاهش ارزش سهام اروپا پس از اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایلنا، ارزش سهام شرکت‌های اروپائی امروز -چهارشنبه- در معاملات آنی پس از رفع چشم‌اندازها از کاهش شدید نرخ بهره آمریکا به میزان 50 درصد پس از اظهارات «جروم پاول» رئیس کل بانک مرکزی این کشور کاهش یافت و نتایج قوی شرکت تراشه «میکرون» را تحت تأثیر قرار داد.

  پاول روز گذشتهتصریح کرده بود که بانک مرکزی به دور از فشارهای سیاسی کوتاه مدت است و بدین وسیله با اعمال فشار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری برای کاهش نرخ بهره مقابله می‌کند.

  شاخص سهام «استاکس 600 اروپا» رأس ساعت هفت و شش دقیقه به وقت محلی، سه دهم درصد افت کرد و عملکرد بخش بانک‌ها که بر خلاف بخش‌های کالاهای مصرفی و شرکت‌های تجزیه و یا صنعت‌های تبدیلی که از نرخ بالای بهره استفاده می‌کنند، بهتر از عملکر بازر قرار گرفت.

  شرکت صنعت تراشه «میکرون» نیز شب گذشته نتایجی بهتر از سطح انتظار محقق شد که شرکت‌های نیمه هادی در سطح جهان را تقویت کرد به گونه‌ای که سهام شرکت‌های «انفنون»، «اسلترونیک»، «دیالج سیمی» و «ای. ام. سی» به نسبت‌هایی بین شش دهم درصد تا یک و سه دهم درصد افزایش پیدا کردند.

  سهم شرکت «تیسون گروپ آلمان» نیز با سه درصد افزایش بالاترین سطح افزایش در شاخص اصلی را به دنبال گزارشی درباره احتمال کسب امتیاز شرکت صنعت آسانسور آلمان ثبت کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی