مدیران خودروعصر خودرو

ثبت کمترین رشد تولیدات صنعتی چین در ۱۷ سال اخیر

عصر بازار- رشد تولیدات صنعتی چین، در ماه می به پایین‌ترین سطح ۱۷ ساله خود رسید و ۵ درصد شد. این میزان رشد، بسیار کمتر از آن چیزی است که اقتصاددانان انتظار داشتند.

ثبت کمترین رشد تولیدات صنعتی چین در ۱۷ سال اخیر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر، رشد تولیدات صنعتی چین، در ماه می به پایین‌ترین سطح 17 ساله خود رسید و 5 درصد شد. این میزان رشد، بسیار کمتر از آن چیزی است که اقتصاددانان انتظار داشتند.

  این جدیدترین نشانه از کاهش تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ جهان، تحت فشار تنش‌های تجاری با آمریکا است.

  داده‌های رسمی روز جمعه نشان داد که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت هم کمتر از حد انتظار رشد کرده است. این داده‌ها انتظار از اینکه پکن به زودی اقدامات حمایتی اقتصادی بیشتری ارائه خواهد کرد را افزایش داد.

  اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند، پیش‌بینی کردند که تولیدات صنعتی چین، که در ماه آوریل 5.4 درصد رشد کرده بود، با اندکی افزایش، 5.5 درصد رشد کند.

  سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت، که در ماه آوریل 6.1 درصد رشد کرده بود، در ماه می با رشد کمتر 5.6 درصدی روبرو شد، درحالی که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز اعلام کرده بودند انتظار دارند این نوع سرمایه‌گذاری، 6.1 درصد رشد کند.

  سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در دارایی‌های ثابت (ماشین‌الات، زمین، ساختمان، خودرو و تکنولوژی)، که 60 درصد کل سرمایه‌گذاری‌های چین را به خود اختصاص می‌دهد، در 4 ماه اول 2019 با رشد 5.5 درصدی همراه بود، اما در ماه می 5.3 درصد رشد کرد.

  اما میزان فروش خرده‌فروشی‌ها، که در ماه آوریل 7.2 درصد رشد کرده بود (که کمترین نرخ 16 ساله آن بود) و اقتصاددانان انتظار داشتند 8.1 درصد رشد کند، فراتر از انتظارها بود و با رشد 8.6 درصدی همراه شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی