مدیران خودروعصر خودرو

کاهش صادرات نفت ایران به تشدید بحران عرضه نفت منجر خواهد شد

عصر بازار- یک منبع آگاه ایرانی پیش‌بینی کرد در ماه می و در نتیجه تنگ تر شدن حلقه تحریم‌های آمریکا علیه ایران، صادرات نفت این کشور کاهش خواهد یافت.

کاهش صادرات نفت ایران به تشدید بحران عرضه نفت منجر خواهد شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از فارس، یک منبع آگاه ایرانی طی مصاحبه‌ای گفت: در پس تحریم آمریکا علیه ایران و تنگ‌تر شدن حلقه صادرات نفت این کشور، فروش نفت ایران کاهش خواهد یافت. این مسئله به تشدید بحران در عرضه نفت به بازار جهانی ناشی از تحریم نفتی ونزوئلا از سوی آمریکا و توافق کاهش عرضه نفت از سوی اوپک منجر خواهد شد.

  تحریم نفتی ایران در ماه نوامبر باعث شده است که صادرات نفت این کشور به حدود نصف کاهش یابد. واشنگتن قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر کاهش دهد و اعلام کرده است از امروز تمام معافیت تحریمی از خرید نفت ایران ملغی خواهد بود .

  یک منبع آگاه ایرانی می‌گوید: صادرات نفت ایران از امروز به بعد به 500 تا 700 هزار بشکه در روز خواهد رسید.

  یک منبع آگاه دیگر از اوپک نیز می گوید: صادرات نفت ایران به 400 تا 600 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

  سارا وخشوری، کارشناس حوزه نفت می‌گوید: ایران احتمالاً خواهد توانست به چین و هند نفت صادر کند و بخش دیگری از نفت خود را در چین انبار کند و از طرف دیگر می‌تواند بخش دیگری از نفت خود را نیز با دور زدن تحریم‌ها بفروشد.

  وی معتقد است، این مهم است که بدانیم مفهوم صفر کردن صادرات نفت ایران در ماه می بدین معنا نیست که تحویل نفت به چین و هند از سوی ایران متوقف خواهد شد.

  این کارشناس اقتصادی نیز صادرات نفت ایران را بین 200 تا 500 هزار بشکه در روز پیش‌بینی کرده است.

  کارشناسان مؤسسه انرژی استکتس پیش‌بینی کردند صادرات نفت کشورمان از ماه می به بعد به 600 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

  از زمان خروج آمریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم‌های نفتی، ایران در زمینه ارائه آمار تولید نفت خود محرمانه عمل می‌کند و دیگر آمارهای خود را به اوپک ارائه نمی‌دهد.

  از طرف دیگر، ایران بخشی از نفت  خود را به صورت مخفیانه صادر می‌کند که ارزیابی حجم آن نیز ممکن نیست.

  براساس ارزیابی مؤسسه‌ ریفینیتز اکون و کپلر، ایران در ماه آوریل بین 1.02 تا 1.3 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی در روز صادر کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز
    • بازار امروز ۱۵۳
    • بازار امروز
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو