مدیران خودروعصر خودرو

فرآیند پرداخت پول واردات نفت هند از ایران با استفاده از روپیه آغاز شد

عصر بازار- مقامات بانکی در هند می‌گویند پالایشگاه‌های هندی فرآیند پرداخت پول واردات نفت از ایران را با استفاده از روپیه آغاز کرده‌اند.

فرآیند پرداخت پول واردات نفت هند از ایران با استفاده از روپیه آغاز شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم، هندوستان پرداخت پول واردات نفت از ایران با استفاده از روپیه را آغاز کرد. این مطلب را یک مقام ارشد بانکی هند اعلام کرد. این پرداخت (با استفاده از روپیه) اولین مورد از زمان اعمال دور جدید تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران در آبان‌ماه گذشته است.

  هند سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان است و به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد.

  طبق گزارش رویترز، چاران سینگ، مدیر اجرایی بانک دولتی یو‌سی‌او هند، گفته است که «امروز ما مبلغ خوبی را از برخی شرک‌های نفتی دریافت کردیم.» وی اسامی پالایشگاه‌ها و اینکه چه مقدار پول به این بانک (به عنوان پول واردات نفت از ایران) پرداخت شده است را بیان نکرد.

  دهلی‌نو اخیرا پرداخت‌ها به شرکت ملی نفت ایران به خاطر واردات نفت از آن را از اخذ مالیات معاف کرده است تا پالایشگاه‌های هندی بتوانند 1.5 میلیارد دلار پرداختی معوق خود به شرکت ملی نفت ایران را تسویه کنند.

  یک منبع مطلع در بخش صنعت نفت هند گفته است که شرکت ایندیان اویل و شرکت پالایشگاهی و پتروشیمی منگلور پول واردات نفت از ایران را پرداخت کرده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی