مدیران خودروعصر خودرو

خودرویی‌ها پشت ترافیک شایعات تالار شیشه‌ای

عصر بازار- با گمانه‌زنی‌ها در مورد آزادسازی قیمت خودرو در روز پایانی دومین هفته آذر ماه قیمت سهم‌های این گروه نیز روند رو به افزایشی را تجربه کرد به طوریکه نمادهای پر معامله‌ای همچون سایپا، ایران خودرو، زامیاد، پارس خودرو، گروه بهمن همگی نزدیک به پنج درصد رشد قیمت را تجربه کردند و در بسیاری از نمادها سهامداران برای خرید سهام این شرکت‌ها در صف ایستادند.

خودرویی‌ها پشت ترافیک شایعات تالار شیشه‌ای
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از میزان، معامله‌گران بازار سهام در روزهای ابتدایی هفته با کاهش ارزش سهام در گروه خودرویی روبرو شدند این در حالی است که در روز پایانی هفته روند منفی جای خود  را به رشد فزاینده قیمت خودرویی‌ها داد که به گفته کارشناسان، گمانه‌زنی‌ها در مورد آزادسازی قیمت خودرو یکی از عوامل مهم افزایش قیمت‌هاست.

  روند معامله 5 گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 6 هزار و 56 سهم در انتهای هفته گذشته به 6 هزار و 858 سهم رشد کرد و حجم از 105 میلیون و 862 سهم با افزایش به 124 میلیون و 445 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با اُفت 4.34 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به روند نزولی 0.5 درصدی رسید.

  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و 281 سهم در ابتدای هفته به 954 سهم اُفت کرد و حجم از 10 میلیون و 702 سهم با کاهش به 6 میلیون 172 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 4.34 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 0.44 درصدی رسید.

  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و 849 سهم در ابتدای هفته به 2یک هزار و 921 رشد کرد و حجم از 29 میلیون و 843 سهم با روند صعودی به 36 میلیون و 112 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 8.83 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 0.79 درصدی رسید.

  *سایپا دیزل (خکاوه)

  سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

  *پارس خودرو (خپارس)

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 201 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 508 سهم کاهش یافت و حجم از 37 میلیون و 731 سهم با اُفت به 24 میلیون و 36 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 2.31 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به اُفت 1.2 درصدی رسید.

  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و 796 سهم در ابتدای هفته به 508 سهم در پایان هفته کاهش یافت و حجم از 20 میلیون و 626 با کاهش به 7 میلیون و 112 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 2.82 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش 0.48 درصدی رسید.

  *ایران خودرو دیزل (خاور)

  سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

  همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری میزان، گفت: گروه خودرویی در آخرین روز کاری هفته تحت تاثیر شایعه تایید افزایش نرخ قرار گرفتند و ارزش سهام در این گروه مثبت شد اما در روزهای ابتدایی هفته با توجه به شرایط نامناسبی که کل بازار داشت و همچنین عدم تغییر قیمت فروش با مشکل مواجه بودند.

  وی افزود: فعلا گروه خوردویی وابسته به موضوع تغییر نرخ و درگیر تعیین زمان برای مشخص شدن این موضوع هستند؛ به همین دلیل سهام این گروه دائم در حال نوسان مثبت و منفی است.

  گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو با توجه به نوسان منفی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان منفی معامله شدند و گروه سایپا دیزل و ایران خودرو دیزل در هفته جاری متوقف بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو