مدیران خودروعصر خودرو

درحالی که اجلاس اوپک زیر ذره‌بین است؛

سهام آسیا افت کرد

عصر بازار- روز پنج‌شنبه، پس از این که کانادا یک مدیر ارشد هوآوی چین را دستگیر کرد تا به آمریکا تحویل دهد، با وحشت از ایجاد موج جدیدی از تنش‌ها بین آمریکا و چین، سهام آمریکا و آسیا سقوط کرد.

سهام آسیا افت کرد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر، روز پنج‌شنبه، پس از این که کانادا یک مدیر ارشد هوآوی چین را دستگیر کرد تا به آمریکا تحویل دهد، با وحشت از ایجاد موج جدیدی از تنش‌ها بین آمریکا و چین، سهام آمریکا و آسیا سقوط کرد.

  این اخبار در شرایطی منتشر می‌شود که واشنگتن و پکن دوره مذاکرات 3 ماهه خود برای کاهش تنش‌های جنگ تجاری خود را آغاز خوهند کرد و حالا این نگرانی جدید به استرس‌های سرمایه‌گذاران از بالا رفتن نرخ بهره آمریکا و ریسک‌های دیگر تهدیدکننده رشد اقتصادی جهان، افزوده شده است.

  ای‌مینی اس‌اندپی500 آمریکا در معاملات آسیایی امروز تا 2 درصد سقوط کرد اما توانست در ادامه معاملات بازارها اندکی از افت خود را جبران کند و ضرر امروز خود را فعلا به 1.2 درصد برساند.

  در دقایق اولیه باز شدن بازارهای امروز سقوط سهام آمریکا از این هم شدیدتر بود اما گروه بازرگانی بورس شیکاگو، سی‌ام‌ای، چندین بار معاملات سهام آمریکا را 10 ثانیه متوقف کرد تا به محدود کردن سقوط اولیه آن کمک کند.

  از آنجایی که هوآوی یکی از بزرگترین سازندگان تلفت هوشمند و شبکه‌های ارتباطات رادیویی در جهان است، اتفاق امروز باعث شد تا سهام تولیدکنندگان نیمه‌رساناها و تراشه‌های کامپیوتری در جهان سقوط کنند.

  نیکی ژاپن 1.7 درصد از ارزش خود را از دست داد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 1.2 درصد سقوط کرد.

  شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با سقوط سنگین 2.1 درصدی مواجه شد و سهام شانگهای 0.9 درصد پایین آمد.

  مقامات کانادا اعلام کردند که مدیر اجرایی ارشد فاینانس بین‌المللی هوآوی را، در ارتباط با تخطی از تحریم‌های آمریکا، در ونکوور دستگیر کرده‌اند و او به ایالات‌متحده تحویل داده خواهد شد.

  این دستگیری احتمال رویارویی شدیدتر دو قدرت اقتصادی جهان را، نه تنها در زمینه تعرفه‌ها بلکه در زمینه هژمونی تکنولوژی، افزایش می‌دهد.

  در بازار ارز، دلار 0.3 درصد در برابر یم ژاپن افت کرد و به نرخ برابری 112.82 رسید.

  یوآن چین هم 0.2 درصد در برابر دلار آمریکا تضعیف شد و به نرخ برابری 6.872 رسید، درحالی‌که یورو بدون تغییر در نرخ 1.1347 دلار، معامله شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو